Başvuru

Başvuru

 

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde öğrencilerimize öğrenim görmeleri adına sunmakta olduğumuz 13 farklı yüksek lisans ve 3 doktora programına, lisans derecesine sahip tüm adaylar başvuru yapabilmektedir.

Işık Üniversitesi olarak öğrencilerimizin eğitim hayatlarına destek olmak adına sağladığımız burs olanaklarımız, tezli programlarımızda öğrencilerimizin Enstitü bünyesinde düzenlemiş olduğumuz mülakatta göstermiş oldukları başarı durumlarına göre belirlenmektedir. Tezsiz programlarda ise öğrencilerin kurum başvuru sırasına göre belirlenmektedir.

Lisansüstü programlarımızın tamamının ders saatleri, eğitimini profesyonel iş hayatlarıyla eş zamanlı olarak yürütmek isteyen öğrencilerimize destek olmak amacıyla akşam saatleri olarak belirlenmiştir.

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans ve doktora programlarımıza başvurmak ve mülakatlarımıza katılmak için online başvuru formunu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kesin kayıt için gerekli belgeler ve başvuru koşullarımız hakkında detaylı bilgiye Başvuru Gereklilikleri sayfamızdan erişebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.