Araştırma Bursları

Araştırma Bursları

 

Lisansüstü programlara kabul edilen öğrencilerimize TÜBİTAK ve Üniversitemiz desteği ile burslar sağlanmaktadır.

 

  • TÜBİTAK – 2244 Sanayi Doktora Programı

Ülkemizin 2023 yılı hedefleri kapsamında sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesi, sanayide doktoralı araştırmacı istihdamının teşvik edilmesi ve üniversite/araştırma altyapısı-sanayi işbirliğinin geliştirilmesidir. Projeye başvuruları kabul edilen öğrencilere 7 yıl istihdam garantisi verilmektedir.

Proje kapsamı ve istihdam edilecek olan aranan doktora öğrenci profili hakkında detaylı bilgiye Tübitak-2244 Proje Bilgilendirme sayfamızan erişebilirsiniz.

 

  • TÜBİTAK – 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı

En fazla 36 ay süren TÜBİTAK 1001 projeleri, yeni çalışmaların ortaya çıkarılmasını desteklemeyi, bilimsel yorumların ve esasların ışığında, teknolojik problemlerin çözülmesine destek ve yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamı hakkında detaylı bilgiye Tübitak – 1001 Bilgilendirme sayfamızdan, aranan doktora öğrenci profili ve öğrencinin ilgili projeye dair ana sorumlulukları hakkında detaylı bilgiye ise Tübitak-1001 Proje Bilgilendirme sayfamızan erişebilirsiniz.