Tübitak-1001 Projesi

Tübitak-1001 Projesi Burs Başvuruları

 

Yakın zamanda verilmiş olan Tübitak-1001 projesi kapsamında tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde çalışmalarını gerçekleştirmek için iki doktora öğrencisi istihdam edilecektir. “Odaklanan Nöron ve Sinir Ağlarında Topolojiyi Öğrenmek İçin Yeni Bir Yöntem” başlıklı projenin süresi 30 ay olarak belirlenmiştir. Proje ile yerel bağlantılarını eğitebilen/seçebilen yeni bir uyarlanabilir yapay nöron modeli geliştirilmektedir.

Burs başvurusunda bulunarak proje kapsamında istihdam edilebilmeniz için herhangi bir üniversitenin doktora programına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Doktora öğrenimi görmüyor iseniz Işık Üniversitesi doktora programları mülakatlarımıza katılmak için online başvuru formunu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Proje burs ücretleri tam zamanlı doktora öğrencisi için 3500TL ve yarı zamanlı doktora öğrencisi için 650TL olarak belirlenmiştir.

Proje kapsamında istihdam edilecek olan aranan doktora öğrenci profili ve öğrencinin ilgili projeye dair ana sorumlulukları hakkında detaylı bilgiye Tübitak-1001 Proje Bilgilendirme sayfamızan erişebilirsiniz.

Önerilen modeli tanımlayan arxiv makalesine sayfasına erişmek için burayı tıklayınız.