İSG Seminerleri 7

Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Seminerler dizisinin ilk online semineri 14 Mart 2021 Pazar Günü Saat 15.00 ‘da ZOOM’da gerçekleştirildi.

Katılımcılar:

  • Av. Hüseyin Numan Bilir

Teknik Öğretmen

Avukat

A İş Güvenliği Uzmanı

Biyografi: 1984 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Talaşlı İmalat Ana Bilim Dalı’ndan mezun olmuştur. Daha sonra1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Alfabetik İş Sağliği Ve Güvenliği Hukuku Gör-Bak (2015), İpin Ucu-Yaşanmiş Yargilanmiş İş Kazalari (2017), Mesleki Yeterlilik-Eğitim-İletişim İçin Sözlük Bilir (2019) adlı kitapları vardır. 8. Uluslararası İSG Konferansı’ nda “Türkiye’de İş Teftişinde İlo Sözleşmesi Gereğince Uzmanlardan Yararlanilmasi Yükümlülüğünün İncelenmesi” başlıklı poster sunumu yapmıştır.

  • Burak Tuna

BT Eğitim, Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri

İnşaat Mühendisi

İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğiticisi

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Konu: Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlanması İçin Gerekli Standartlar ve Hesaplamalar

 

Biyografi: Burak Tuna, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezundur. İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bakanlık onaylı eğiticisi olup A sınıfı iş güvenliği uzmanıdır. BT Eğitim, Danışmanlık ve Mühendislik firmasını kurup 2010 yılından itibaren çeşitli sektörlerde iş güvenliği uzmanlığı, İSG danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Patlamadan korunma dokümanı ve BEKRA çalışmaları konusunda deneyimlidir. İSG’ nin ülkemizde gelişmesi için çeşitli sosyal gönüllülük projelerini başlatmıştır. 

 

Konu: İnşaatlarda İş Kazaları ve Bilirkişi Raporları

  • İş kazası tanımı
  • Yapı işlerinde iş kazası istatistiksel verileri
  • İş kazası sonrası dava süreçleri
  • Dava süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar
  • Bilirkişi raporları hazırlanırken incelenen hususlar

 

Tarih: 14 Mart 2021 Pazar

Saat: 15.00-16.00

Yer: ZOOM

İletişim: Fen Bilimleri Enstitüsü

Telefon : (+90) 212 285 97 18

E-posta: fbe@isikun.edu.tr