Işık’ta Yaşam

Işık’ta Yaşam

 

Işık Üniversitesi’nin biri Maslak ve biri de Şile’de olmak üzere iki kampüsü bulunmaktadır.

Şile kampüsümüz öğrencilerine bulunduğu bölgenin tabiat zenginliklerini değerlendirebilecekleri birçok sosyal olanak sağlamaktadır.

Kampüsümüzün Şile plajlarına yakınlığı, öğrencilerimizin çeşitli su sporlarını deneyimleyebilmelerine  imkan sağlarken; etrafını çevreleyen doğal zenginlikleri sayesinde dağ tımanışı, nehir ve ırmak sporları, doğa yürüyüşlerine katılım gerçekleştirebilir ve çok çeşitli doğa sporu olanaklarından yararlanabilirler.

Şile kampüsü 24 saat açık olan kütüphanesi, kafeteryaları ve sağlık merkezi ile öğrencilerine 7/24 kampüste yaşam olanağı sağlarken; sürekli olarak düzenlenen sergi, söyleşi gibi kültürel ve sanatsal faaliyetleri, ev sahipliği yaptığı konser ve festivallerle birleştirerek sunduğu sosyal olanak ve aktiviteler ile öğrencilerinin üniversite hayatlarına renk katmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen iş merkezlerinden biri olan İstanbul Maslak bölgesinde bulunan Maslak kampüsümüzde öğrencilerimize lisans ve lisansüstü öğrenim görme imkanı sağlayan, farklı tercih seçeneklerine sahip programlar, kurslar, sergiler, kültür ve sanat etkinliklerine katılım olanakları sunulmaktadır. Enstitü bünyesinde açılmış olan lisansüstü eğitim programları ve çeşitli kursların ders saatleri eğitimini profesyonel iş hayatlarıyla eş zamanlı olarak yürütmek isteyen öğrencilerimize destek olmak adına akşam ve hafta sonu olarak düzenlenmiştir.

Daha detaylı bilgiye Işıkta Yaşam sayfamızdan erişebilirsiniz.