Kütüphane

Işık Üniversitesi Kütüphaneleri

 

Işık Üniversitesi olarak öğrenim hayatlarını okulumuzda sürdürmekte ve tamamlamış olan bütün öğrencilerimizin kişisel eğitim ve araştırmalarını desteklemek için İstanbul Maslak bölgesi ve Şile’de olmak üzere 60 binin üzerinde basılı kitap ve 520 binin üzerinde elektronik kaynağa sahip olan 2 farklı kütüphanemiz ile hizmet vermekteyiz.

Üniversite kütüphanelerimiz ile öğrencilerimiz, mezunlarımız, akademik, idari personelimizin ve kütüphane üyelik şartlarını yerine getirmiş olup üniversitemiz ile eğitim-öğrenim anlamında herhangi bir bağlantısı olmayan araştırmacıların tamamının bilgi ve belge gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktayız.

Kütüphanemiz kitap, dergi, gazete gibi basılı kaynakların dışında DVD, Blu-Ray, CD-ROM, videokaset, ses kaseti, slayt gibi kitap dışı yayınları ve çok sayıda elektronik kaynağı bünyesinde bulundurmaktadır.

Kütüphanemizde bulunmakta olan bütün yayınlar Library of Congress tasnif sistemine göre düzenlenmiştir ve herhangi bir yayını ödünç alabilmek için öğrenci veya personel kimlik kartı gösterilmesi zorunludur.

Kütüphanemiz hakkında detaylı bilgiye ve ödünç alma sistemimize Kütüphane sayfamızdan erişebilirsiniz.