Maslak Kampüsü

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Maslak Kampüsü

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Türkiye’nin önde gelen iş merkezlerinden biri olan İstanbul Maslak bölgesinde bulunmaktadır. Kampüsümüz konumundan ötürü çok çeşitli ulaşım imkanlarına sahiptir.

Fen Bilimleri Enstitüsü Maslak Kampüsünde öğrencilerimize farklı tercih seçeneklerine sahip oldukları lisansüstü programlar ve kurslarda öğrenim görme imkanı sunulmaktadır. Ders gün ve saatlerimiz, eğitimlerini profesyonel iş hayatları ile eş zamanlı olarak yürütmek isteyen öğrencilerimize destek olmak adına akşam ve hafta sonu olarak düzenlenmiştir.

Işık Üniversitesi kampüsleri, 60 binin üzerinde basılı kitap ve 520 binin üzerinde elektronik kaynağa sahip olan kütüphaneleri, kafeteryaları, kapalı havuzu, sunduğu çeşitli sosyal olanakları ve disiplinler arası yapısı, nitelikli öğretim üyeleri, araştırma odaklı öğrencileri tarafından sürekli olarak düzenlenmekte olan bilimsel, kültürel ve sanatsal aktiviteleri ile öğrencilerinin üniversite hayatlarına renk katmaktadır.

Işık Üniversitesi, sanatın toplumsal ve evrensel paylaşımının gücüne ve bütünlüğüne duyduğu önemi Enstitü tarafından kültürel ve sanatsal anlamda düzenli hale getirdiği sergi ve seminerler ile vurgulamaktadır. Düzenlenen etkinlikler ile öğrencilerimize, Türkiye’nin ve dünyanın birçok değerli sanatçı ve tasarımcılarının koleksiyonlarını inceleyebilme ve onların özgün sanat anlayışlarını, güçlü tasarımcı kimliklerini tanıyabilme imkanı yaratılmakta ve hayatlarında sanatsal ve kültürel paylaşım adına kalıcı etkiler bırakabilmek hedeflenmektedir.

maslak-kampusu