Güz 2021 Yarıyılı Mülakatlar ve Burslar için bize ulaşın.

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Program Mülakatları

 

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülmekte olan 13 farklı yüksek lisans ve 3 doktora programında eğitim görebilmek için aday öğrencilerin Maslak Kampüsümüzde yapılacak olan mülakatlara katılmaları gereklidir. 2021 Bahar yarıyılı mülakatları tamamlanmış olup, 2021 Güz yarıyılı için başvurularımız açıktır. Dünyada ve ülkemizde bulunan COVID-19 pandemi durumuna bağlı olarak ilerleyen aylarda mülakatlar ZOOM üzerinden online organize edilecektir. 

Enstitü olarak öğrenimlerini Işık Üniversitesinde sürdürmek isteyen öğrencilerimizin eğitim hayatlarına destek olabilmek için %50, %75 ve %100 oranlarında burs imkanları sağlamaktayız. Tezli yüksek lisans ve doktora programlarımıza kayıt hakkı kazanmış olan öğrencilerimize sunduğumuz burs oranları Enstitü bünyesinde düzenlenen mülakatta göstermiş oldukları başarı durumlarına göre belirlenmektedir.. Işık Üniversitesi tezli lisansüstü programlarımızda eğitim görmekte olan öğrencilerimizin %71’i bu kapsamda enstitü bünyesi tarafından desteklenerek tam burs almaya hak kazanmıştır.

Lisansüstü programlarımızın dersleri, eğitimini profesyonel iş hayatlarıyla eş zamanlı olarak yürütmek isteyen öğrencilerimize destek olmak amacıyla hafta içi akşamları ve hafta sonlarında yapılmaktadır.

Enstitü bünyemizde açılmış olan yüksek lisans, doktora programları ve program içerikleri hakkında detaylı bilgiye Programlar sayfamızdan erişebilirsiniz.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Fen Bilimleri Enstitüsü Program Ücretleri için tıklayınız.

Lisansüstü program mülakatlarımıza katılım için online başvuru formunu doldurabilir, daha detaylı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.