Neden Işık Üniversitesi?

Neden Işık Üniversitesi?

 

134 yılı aşkın süredir köklü ve yenilikçi eğitim geleneğini sürdüren Feyziye Mektepleri Vakfı’nın eseri olan ve 1996 yılında öğretime başlayan Işık Üniversitesi, eğitim-öğretim hayatında ülkemizin değerli bilim adamlarından oluşan akademik kadrosu ve çağdaş eğitim ilkeleri ile öğrencilerimizin kariyer yolculuklarına ışık tutmaktadır.

İyi insanın doğru, doğru insanın başarılı olacağına köklü akademik kadrosu ile yürekten inanan Işık Üniversitesi, önce iyi insan yetiştirmeyi ve öğrencilerinin hedeflerine ulaşmalarında onlara öncülük etmeyi misyon edinmiştir.

Fen Bilimleri Enstitüsünde öğrencilerimize 13 farklı yüksek lisans ve 3 doktora programıyla lisansüstü öğrenim görme imkanı sunulmaktadır. Yüksek lisans ve doktora programlarımızın eğitim amaçlarına uygunluklarına göre enstitü bünyesinde açılmış olan tezli, tezsiz, İngilizce ve Türkçe seçenekleri öğrencilerimiz tarafından tercih edilebilmektedir. Fen Bilimleri Enstitüsü olarak lisansüstü programlara kabul edilen öğrencilerimize eğitim ve araştırma burslarının yanısıra akademisyen yetiştirme desteği sağlayarak eğitim hayatlarına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Türkiye’nin önde gelen iş merkezlerinden biri olan İstanbul Maslak bölgesinde bulunan kampüsümüz ve iş saatlerine göre düzenlenmiş olan ders saatlerimiz ile lisansüstü eğitimini profesyonel iş hayatlarıyla eş zamanlı olarak yürütmek isteyen öğrencilerimize destek olmayı amaçlıyoruz.